تبلیغات
روستای تاریخی بند امیر

روستای تاریخی بند امیر
.: بندامیر جواهری در دل کوه :. 
قالب سایت
صفحات جانبی
امکانات

اهم سخنان فرماندار محترم به شرح زیر است :

ادارات ما انتقاد را بر نمی تابند خواهش می کنم که با همین روش جلو بروید و من تا روزی که اینجا باشم همراه شما هستم. این جلسه ببه عنوان جلسه سالانه نباشد فصلی بگذارید البته من در ذهنم بود خدمت آقایان برسم به حساب شلوغی کار نمی‌توانیم به بعضی از کارهای اصلی مان که این یکی از کارهای اصلی ماست برسیم. من اعتقاد دارم فرمانداری یعنی فرمانبردار مردم. آنچه که از دست فرماندار بر می آید هماهنگی با اعضای شورای تأمین است .

خرقان را خیلی زیبا دیدم من دو بار با آقای استاندار آمدم یک بار هم الویر رفتیم برای دیدار با خانواده شهید از آن زمانی که بحث آمدن ما به این منطقه نبود باعث شدکه دل بستگی پیدا کنیم. ما شورای اداری را آوردیم در اینجا ما شورای ترافیک شهرستان را آوردیم در اینجا با حضور معاون محترم هماهنگی امور عمرانی دیدار مردمی در اینجا گذاشتیم با حضور هفت هشت ده نفر از مدیران استانی، اینها زیرساخت را فراهم می کند. مهمترین دغده ما در این بخش اشتغال است .از دیدگاه من منطقه بسیار توریستی است
منطقه ای بسیار تولیدی هست.

برای خواندن ادامه گزارش روی ادامه مطلب ضربه بزنید


دستور دادم که شوراها باید ساکن باشند. این جمعیت احیاگران خرقان که از ما بیشتر کار می کند بیشتر غصه می خورند و دستور دادیم که دهیاران هم ساکن باشند آنچه که در اختیار من است تمام و کمال در خدمت شما هستیم. در رابطه با اقتصاد مقاومتی و اشتغال نهایت تلاشمان را می‌کنیم من به روستا اعتقاد دارم و با روستایی ها کار کردم.

یک عمر خدمت کردیم یک عمر هم باید منت کشی کنیم. باید از ادارات خواهش کنیم که فلان کار را انجام دهند همه ما نیاز به راهنما داریم راهنمایی شما می تواند باشد همه ما نیاز به مشاور داریم . بهترین مشاور می‌توانید شما باشید دهیاران شوراها مخصوصاً این جمعیتی که فی سبیل الله کار می کنند .

 در ادامه آقای امیرحسینی گزارشی از فعالیت‌های جمعیّت ارائه و عنوان نمود جمعیّت از خود شما عزیزان تشکیل شده است ، ۴ همایش تاکنون برگزار شده است که دو همایش آن در تهران و دو همایش هم در خرقان. ۶۹ مشکل را در این همایش ها توسط خود شما شناسایی و احصاء کردیم در قالب یک نامه با راهکارهای رفع آنها از دیدگاه خرقانیها خدمت نماینده سابق سرکار خانوم دکتر میرگلوبیات ارائه دادیم و هم خدمت جناب آقای مهندس منصوری دادیم و هم خدمتی فرماندار سابق جناب آقای کردی و اهم مطالبات ما این بوده است بهسازی تعریض و روکش ریزی جاده. اصل اول ما جاده بوده است کمک به اشتغال تأمین اعتبار برای لایروبی حداقل یک قنات در روستاهای بخش تجهیز و تقویت درمانگاه رازقان پیگیری احداث پل ولایت که الآن به پل قتلگاه تبدیل شده است. خروجی خرقان از بن بست احداث یک سالن فرهنگی در رازقان اینها را از طریق بخشدار فرماندار نماینده و استاندار همه اینها را خدمت ایشان هم عرضه نموده ایم. یک گروه سرمایه گذار خارجی را شناسایی نمودیم به دنبال آن هستیم که سرمایه گذار را جذب نماییم در الویت اول سرمایه‌گذار داخلی مخصوصاً بچه های خود خرقان بعد اگر نشد سرمایه‌گذاران بیرونی نامه ای را در کارتابل سفر رئیس جمهور به استان قرار داریم که کار بسیار سخت و فرآیند پیچیده ای داشت اما نتیجه این ها چه شد نتیجه تعامل جمعیت با مسئولین و مردم بود و منتج به این شد که فوریت های پزشکی دولت مستقر شد و اخیراً هم شنیدیم شد موافقت شبانه روزی شدن درمانگاه رازقان گرفته شده است که تا چند روز دیگر ان شاء الله ابلاغ خواهد شد.در سرشماری مستحضر هستید که در سرشماری قبلی ما ۷ هزار نفر جمعیّت بیشتر نداشتیم که با همکاری یکدیگر و اتحاد ترتیبی انجام شد که مردم به بخش بیایند و سرشماری آنها از طریق خرقان انجام شود و الآن جمعیّت بخش به ۱۰ هزار و ۲۲۹ نفر رسیده است این نیز کمک می کند به بودجه گیری ها.
نکته بعدی تغییری بود که در رابطه با ثبت نام مسئولیت پذیری عزیزان در شورای اسلامی انجام گرفت و خوشبختانه نتیجه آن این شد که خرقان در سطح استان مرکزی رتبه اول را به دست آورد. در همایش های فرهنگی کنار جناب بخشدار بودیم و اکنون نیز با اداره ارشاد زرندیه ارتباط تنگاتنگ داریم.
قول گرفتیم که امسال جاده چمران به رازقان تکمیل خواهد شد و جاده ای سنگابن به آوج امسال تکمیل خواهد شد همه این موارد را از برادر عزیزم مهندس منصوری که ارتباط خوبی با جمعیت دارند پیگیری می‌کنیم اینها قسمتی از اقدامات و کمک های جمعیت بوده در عمران و آبادی فراوان ان شاءالله با حمایت‌ها و کمک‌های شما و مسئولین محترم این اقدامات رشد بیشتر از این اتفاق می افتد.
ایشان با پایان سخنان خود از آقای غلامی یکی از کارآفرینان جوان بخش برای سخنرانی دعوت نمودند اهم سخنان آقای غلامی به شرح زیر است:
ما از اشتغال صحبت می‌کنیم ولی از تولید کنندگان و کارآفرینان برای بیان مشکلات و دردهایشان دعوتی نمی کنیم من دلم می خواهد تمام تولیدکنندگان به نوعی دعوت شوند و بیایند از ضعف هایی که دارند و نمی توانند پیشرفت کنند اینجا صحبت کنیم . در طی این سه سال بیش از ۴ میلیارد آورده من از پایتخت بوده است و امروز باید بیایم تقاضای وام بکنم اگر می خواهید از کارآفرینان و تولیدکنندگان حمایت کنید از آنها بیشتر به خواهید که بیایند و حرف های شان را بزنند.
با پایان یافتن سخنان آقای غلامی جناب آقای فرخی به عنوان نماینده شورا ها برای سخنرانی دعوت نمودند اهم سخنان آقای فرخی به شرح زیر است:
اولین اقدام ما جلب اعتماد عمومی مردم بود که برنامه ریزی ها با اولویت بندی ها باید در این راستا باشد ما با جلب اعتماد مردم بلوبند توانستیم در این ۴ سال هزینه آب شرب و احیای قنوات روستا را تامین کنیم نیاز است طرح هایی را که دولت اعلام می‌کند بومی سازی گردد زیرا در بعضی موارد این طرح ها قابل اجرا نیستند توجه به تقاضا ها و طرح های دهیاران و شوراها در ادارات و سازمانها استقبال از مشارکت فکری و حمایتی مردم توسط ادارات نظارت دقیق و مسئولیت پذیری در اجرای پروژه ها پیمانکار ها در صورت تاخیر تاخیر آنرا نیز می گیرند اما پروژه ها سراسری انجام می شود که در واقع به هدر رفتن بخشی از این اعتبارات است با توجه به بالارفتن آمار جمعیت تقاضا داریم عِده و عُده ادارات افزایش یابد خصوصن مثل نیروی انتظامی مورد توجه قرار گیرد و همچنین بخشی کشاورزی که منطقه دارای کشاورزی است.
سخنران بعدی آقای هاشم اذانی از روستای مصرقان به عنوان رئیس شورای بخش بود اهم سخنان آقای اذانی به شرح زیر است :
دغدغه مشترک امروز ما در خرقان نبود جمعیّت است و اینکه چه راهکاری دوستان دارند تا با ایجاد شغل به جایگاه سابق خود که قبلا آنجا بوده برسد زیرا شما در جریان هستید که بودجه را بر اساس جمعیت تخصیص می دهند من به خرقانی ها تبریک می گویم که چنین جمعیتی تشکیل شده است با وجود این جمعیت آدم احساس می کند که دیگر تنها نیست.

چند سال پیش دکتر امیر حسینی در بخشداری نکته ای را عرض کردند که بنده اعتراض کردم ولی امروز با پیشنهاد ایشان که مربوط به چندین سال پیش بود موافقم ما باید در بعد فرهنگی این منطقه بسیار کار کنیم نیاز است از عزیزان خواهش می‌کنم اهتمام بورزید. هر چه قدر توان دارید در روشنگری مردم از بعد مسائل بهداشتی، محیط زیست، در خصوص مقاوم سازی منازل .

پیشنهاد دارم جلسات بعدی جمعیت احیاگران به گونه ای باشد که حضور مردم را نیز در این جمع شاهد باشیم که مستقیماً بتوانیم مشکلات را از زبان آنها بشنویم سخنران بعدی آقای فرقانی پور رئیس انجمن حمایت از محیط زیست خرقان و زرندیه بود اهم  سخنان ایشان به شرح زیر می باشد :

اگر تمام مرزهای ایران بسته شود ما این امکان را داریم در ایران این کشور چهار فصل بدون اتکا به منابع خارجی این کشور را بگردانیم از فروردین تا مهر ماه از چهار نقطه ایران برای گردشگری به خرقان می آیند چون گردشگری مسئولانه نیست و غیرمسئولانه است تخریبی است تبدیل به یک آفت شده است که در خرقان یکی از بحث های مهم ایجاد سوئیت های گردشگری است در خانه های قدیمی.

زیر ساخت قرق های شکار ممنوع در منطقه آماده شده است اگر کسانی آمادگی داشته باشند می‌توانیم به آنها کمک کنیم. گیاهان دارویی خرقان در خال غارت شدن توسط افراد غیر خرقانی است. درختکاری از باقیات و صالحات است. پیامبر فرمودند: اگر درختی در دستتان است و عمر جهان تمام شده اول درخت را بکارید. خراقان با بارندگی ۲ برابر ساوه بسیار مستعد درختانی است که دیمی می توان کاشت .


طبقه بندی: اخبار،  مفاخر خرقان ، زرند و ساوه، 
[ سه شنبه 25 مهر 1396 ] [ 09:21 ب.ظ ] [ ماح ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

.: بندامیر جواهری در دل کوه :.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :