روستای تاریخی بند امیر
.: بندامیر جواهری در دل کوه :. 
قالب سایت
صفحات جانبی
امکانات

مراسم روز بزرگداشت روز روستا و عشایر و چهارمین همایش عمومی جمعیت احیاگران خرقان با حضور فرماندار شهرستان زرندیه و خرقان ،بخشدار محترم ،رئیس دفتر نماینده محترم شهرستان های ساوه و زرندیه ، دهیاران و اعضای محترم شورای اسلامی روستاهای بخش روز جمعه مورخ 14/07/1396 در مسجد جامع شهر رازقان به همت جمعیت احیاگران خرقان تشکیل شد.

این مراسم با خوشامد گویی دکتر خسرو امیرحسینی از روستای بندامیر و دعوت از آقای بهرام رحمتی از روستای بیره برای قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید.

در ادامه دکتر امیرحسینی گفت : از حضور عزیزان بدون ذکر نام صمیمانه تشکر می کنیم و روز ملی روستا و عشایر را نیز تبریک عرض می کنیم و امیدواریم که خداوند منان به همه جمع و همه حاضرین این توفیق را عنایت بکند که ان شاء الله دست در دست هم در جهت عمران و آبادانی روستاهای بخش خرقان به اتفاق قدم برداریم .صمیمانه تشکر می کنم از اینکه دعوت جمعیّت احیاگران خرقان را پذیرفتید و در جلسه خودتان حضور پیدا کردید . امیدواریم حاصل این جمع اتّحاد بیشتر باشد . خدا را شاکریم که توفیق داد بار دیگر در این مکان مقدس جمع شویم و برای پیشرفت و اعتلای خرقان بحث ، گفتگو و هم اندیشی بکنیم و امیدواریم که نتیجه هم مطلوب و خدا پسند باشد .

سخنران بعدی مراسم مهندس اکبر هوشیار از روستای مصرقان بود . که اهم سخنان وی به شرح زیر است :

  • در آمار اخیر مرکز آمار جمهوری اسلامی ایران جمعیّت روستانشین کشور به کمتر از 29% رسیده است .
  • در کشورهای خارجی روستاها مرکز تمدّن و توسعه شهر ها هستند .این صنعتی شدن در همه دنیا وجود دارد و آنها هم این روند رشد جمعیّت شهری و کاهش جمعیّت روستایی را داشتند و لی خوب با اقداماتی که انجام داده اند و اقدامات توسعه ای در روستا انجام داده اند روند مهاجرت را معکوس کرده اند و در بعضی از کشورهای پیشرفته الآن به صورت 60 - 40 (60 درصد شهری و 40 درصد روستایی) یا 45-55 (45 درصد روستایی و 55 درصد شهری) این را داریم .
  • جمعیّت احیاگران خرقان همان کسانی هستند که مهاجرت باعث شده به شهر بروند و الآن به این نتیجه رسیده اند هرکسی کو دور ماند از اصل خویش بازجوید روزگار وصل خویش.
  • کارهای اولیّه انجمن انجام شده و به زودی عضو گیری ها را شروع خواهیم کرد .
بعد از اتمام سخنرانی آقای هوشیار ، آقای امیرحسینی از حضّار درخواست نمود تا در فرصت مناسب برگه های مشکل شناسی جمعیّت را با دقت تکمیل کنند و ادامه داد ، جمعیّت تشکیل شده برای کمک به مسئولین برای همفکری با شورای اسلامی روستاها برای مشاوره دادن به دهیاران عزیز و گرامی .

این گزارش ادامه دارد ...
طبقه بندی: اخبار،  مفاخر خرقان ، زرند و ساوه، 
[ چهارشنبه 19 مهر 1396 ] [ 10:41 ب.ظ ] [ ماح ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

.: بندامیر جواهری در دل کوه :.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :