تبلیغات
روستای تاریخی بند امیر

روستای تاریخی بند امیر
.: بندامیر جواهری در دل کوه :. 
قالب سایت
صفحات جانبی
امکانات
 همایش فرهنگی ادبی (انجمن زرسخنان )  با حضور ادیبان وفرهیختگان  فرهنگی ساوه ، خرقان ، زرند و نوبران در تاریخ 5/10/1395  از ساعت 16لغایت 19 در محل سرای محله شبیری  واقع در 16 متری امیری تهران  برگزار شد . در این همایش 55نفر از افراد یادشده که اکثراً صاحب آثار تالیفی و تحقیقی نیز بودند شرکت کردند .
آقایان دکتر خسرو امیرحسینی پیرامون اهمیت حفاظت از فولکلور منطقه صحبت کردند و نتیجه یک  پژوهش میدانی که در منطقه با مردم مصاحبه شده بود در باره نقش اهل قلم از دیدگاه مردم محل و انتظاری که از این قشر دارند، ارائه نمودند .  چند بیتی از شعر ترکی ( قارداشلار بیلسینر خرقانوم ، وارم ) را خواندند.
حجت الاسلام کفیلی پیرامون اهمیت توجه به فرهنگ منطقه وخدمت به زادگاه  و باهم بودن برای احیائ منطقه ،مطالب ارائه دادند و غزلی از علامه طباطبایی را خواندند.
در ادامه آقایان عباس شریعت ، خسرو خلج امیرحسینی ، علی فتح الهی ، جعفر رزاقی ، خانم مختاری ، آقای محمد علی چراغی ، عبدالله  سالاری ، سورنا نجفی ، عباس عابد ساوجی  سید حجت حسینی ، سید عبدالعظیم میرهاشمی که همه  از اهل قلم  خرقان ، نوبران زرند و ساوه بودنداشعاری خوانده ویا آثار خودرا معرفی کردند . در لابلای برنامه مدعوین از تار نوازی بسیارزیبای آشیق ها جناب رنجبر و رمضان باغی استفاده بردند. تاکید حاضرا ن براستمرار این چنین برنامه ی فرابخشی  بود مخصوصادر منطقه .شایان ذکر است که مجری خوب ومسلط این برنامه شاعر جوان جناب شهرام شریعت بودند.  در پایان ضمن معرفی آقای قلیچ خانی و سید مسلم شهیدیان و بقیه نویسندگان ، به رسم قدر شناسی از افرادی که در جلسه قبل بودند واین جلسه به عللی نتوانسته بودند حضور یابند ذکر نام شد و برای روح مرحوم آشیق مسیح الله که  همیشه همراه این جمع بود وامسال  غایب،  نیز فاتحه ای قرائت شد. 


[ سه شنبه 7 دی 1395 ] [ 02:32 ب.ظ ] [ خسرو امیرحسینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

.: بندامیر جواهری در دل کوه :.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :