تبلیغات
روستای تاریخی بند امیر

روستای تاریخی بند امیر
.: بندامیر جواهری در دل کوه :. 
قالب سایت
صفحات جانبی
امکانات

آقای امیرحسینی بعد از شعر خوانی و معرفی یکی از مشاهیر خرقان از جناب آقای کردی فرماندار شهرستان زرندیه دعوت به سخنرانی نمودند .


همایش فرهنگی - ادبی روستا در روستای علیشار


ایشان با تبریک مناسبت های هفته گذشته و مناسیت های پیش رو از حادثه غم بار منا و بی کفایتی مسئولین برگزار کننده آن یاد کرده و این مصیبت را حضور مردم تسلیت گفتند .

ایشان با تشکر از برگزار کنندگان این همایش ادامه دادند که « آوازه بزرگی و افتخار خرقان بر کسی پوشیده نیست ، حال در هر روستایی به نحوی و افتخار تمام ما هم شهدای عزیز خرقان هستند . »

کردی در ادامه : از دهیاری و شورای اسلامی روستای علیشار خواست تا سالن همایش را برای نمایش فیلم های تأیید شده توسط ارشاد آماده کنند و از اعتباراتی که فرمانداری به دهیاری ها اختصاص می دهد این سالن به سالن سینما هم تبدیل شود و برای محرم که مجدداً برای بازدید می روند این سالن آماده سازی شده باشد و از بخشدار خرقان خواستند که این امکانات فقط در اختیار علیشار قرار نگیرد و با هماهنگی بخشداری تمام روستاهای اطراف بتوانند به نوبت از این امکانات بهره ببرند .

ایشان با یادی از شهید حاج امینی روستای علیشار ، از ایشان به عنوان سمبل تمام مراسمات کشوری یاد کردند . وی با یادآوری مشکل آب خرقان و پیگیری این مشکل از حضار خواستند تا برای حل مشکل خشکسالی کشور بعد از 14 سال دعا کنند . ایشان با نقل مطلبی از یکی از بزرگان تاریخ کشور ادامه دادند : « دستی که برای مردم کار می کند ، از لبی که دعا می کند مقدس تر است . »


در ادامه مراسم استاد سید علی اصغر موسوی از روستای چهار حد دو شعر زیبا به مناسبت فاجعه منا و همچنین عید غدیر خم تقدیم حضار نمودند .


همایش فرهنگی - ادبی روستا در روستای علیشار


سپس از یکی از اعضای شورای اسلامی علیشار دعوت شد تا خاطره ای از حضورشان در دفاع مقدس برای حضار نقل کنند .

همایش فرهنگی - ادبی روستا در روستای علیشار


بعد از استماع خاطرات ، مجری مراسم از سرکار خانم میرگلوبیات نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه برای سخنرانی دعوت نمودند .

ایشان با تشکر از برگزار کنندگان مراسم و کسانی که تا کنون به اجرای مراسم پرداختند مناسبت های گذشته و مناسبت هایپیش رو را به حضار تبریک گفتند . همچنین ایشان با یادی از کشته شدگان مصیبت عظمای منا این واقعه تأسف بار را نشان دهنده بی کفایتی رژیم آل سعود دانستند .

ایشان با بیان اینکه این همایش دومین همایش فرهنگی روستا در خرقان است ، پر محتوا بودن این همایش را نشان از عقلانیت و ارتقای فرهنگی شهرستان زرندیه دانستند . ایشان زنده نگه داشتن یاد شهدا به وسیله فرهنگ و هنر را مثبت ارزیابی نموده و مزیت های آن را برشمردند .

میرگلوبیات مشکل حال حاضر کشور را جنگ فرهنگی عنوان نموده و با یادی از جنگ تحمیلی ادامه داد : که کشورهای استکباری با جنگ های سخت افزاری نتوانستند به کشور آسیبی بزنند ، پس از راه جنگ نرم افزاری سعی در ورود نمودند . وی با اشاره به خدمات صورت گرفته در شهرستان های ساوه و زرندیه عنوان نمود که دولت و مجلس در حال تلاش برای پیروز شدن بر جنگ اقتصادی و تحریم ها هستند . ایشان ادامه سخنان خود را به مشکل کم آبی در خرقان اختصاص دادند و از تلاش های صورت گرفته و راهکارهایی برای حل این مشکل گفتند .


همایش فرهنگی - ادبی روستا در روستای علیشار


ادامه دارد ...
طبقه بندی: اخبار،  مفاخر خرقان ، زرند و ساوه، 
[ پنجشنبه 9 مهر 1394 ] [ 04:33 ب.ظ ] [ ماح ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

.: بندامیر جواهری در دل کوه :.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :